Ars Cameralis Festiwal 2013

7—23.11.2014 Odwiedź nas na Facebook

Kup bilet:


↳ Ticketpro.pl

↳ Ticketportal.pl

↳ Biletomat.pl  Edycja 2012

Edycja 2013

Festiwal intymnych opowieści toczonych ze sceny, na której cienie plączą się ze słabym, ciepłym światłem. Święto wielowątkowych narracji, które swą zadumą, uśmiechem i dzikością, powodują, że nie ma innego listopada niż ten na Górnym Śląsku…

Wydarzenia w ramach Ars Cameralis mają dziesiątki twarzy i masek, zawsze jednak opierają się na niezwykłej aurze kameralnego, intymnego spotkania – z muzyką, słowem lub obrazem, ruchliwym albo tym zatrzymanym w locie, utkwionym w pamięci. Jak powidok. Jak wzór świata, który przeminął, lecz wciąż tkwi w wyobrażonym wspomnieniu. 
   
Nadchodząca edycja Festiwalu będzie co najmniej pod kilkoma względami niepowtarzalna. Tak się składa, iż dwudziesta trzecia festiwalowa odsłona, stanowi jednocześnie dwudziestą rocznicę powołania Instytucji Ars Cameralis (pierwsze trzy edycje organizowane były przez Wydział Kultury Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach).  Dlatego też w festiwalowym programie pojawią się także wydarzenia rocznicowe, w których udział wezmą artyści szczególnie ważni dla Festiwalu na przestrzeni ostatnich 20 lat. Tacy, których łączą z Festiwalem więzy przyjaźni i pojawiali się podczas kolejnych edycji niejednokrotnie.

Od ponad dwudziestu lat Festiwal stanowi przestrzeń przenikania się tego, co podarowane nam zostało przez mistrzów, jak i tego, co dopiero się zaczyna, choć już dziś zapowiada niezwykłe emocje na przyszłość. Tak więc i tym razem, obok światowych legendarnych artystów, pojawią się także ci, którzy wyrastali z gleby, przez lata przez nich użyźnianej. Wspólnie naszkicują listopadową mapę kameralnych, artystycznych podróży przez zamglone zakamarki Górnego Śląska. To mapa, która nie prowadzi nikogo utartymi szlakami, pozwala wytyczać własne, i, co najważniejsze, uchyla drzwi, aby wydostać się poza nią, bo tam zawsze dzieje się najwięcej.

 

Instytucja Kultury Ars Cameralis Silesiae Superioris
-
ul. Ligonia 7, 40-036 Katowice
tel.: 032 257 06 01, fax: 032 251 86 48
info@cameralis.art.pl
www.cameralis.art.pl